Aktualności Aktualności

Dni Międzylesia- 90 LAT Lasów Państwowych

Nadleśnictwo Międzylesie, w sobotę a szczególnie przez całą niedziele 1 Czerwca niepodzielnie należało do najmłodszych. Dzień Dziecka postanowiło spędzić z miejscowymi leśnikami ponad 300 dzieciaków z Gminy Międzylesie i okolic.

 

DZIEŃ DZIECKA W DWÓCH OSŁONACH

 

 LKT  rządzi. 

 

1 –go Czerwca ,, Polana Leśna"  na polu Namiotowym zamieniła się w park Maszynowy dzięki zgodzie pana Nadleśniczego Mariana Rymarskiego  o godzinie 14:00 na plac dotarł Ciągnik Leśny Zrywkowy maszyna zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach zabawy . Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie gier i zabaw na świeżym powietrzu oczywiście każdy maluch mógł pod czujnym okiem opiekuna oraz operatora  usiąść w kabinie , a po godzinie 17:00 zaczął się pokaz umiejętności  maszyny  wszystko  co maszyna wykonywała oraz każdy jej ruch był komentowany przez pana Mariusza Kępe –wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego co potrafi  i tu cytat jednego z maluszków ,,  a czy może LKT przyjechać do szkoły   ‘' (…) :)  . 

 

Śpiewali Grali tańczyli dobrze się wszyscy  bawili

Hitem  dnia prócz pokazu maszyny był występ zespołu  sygnalistów myśliwskich ,, TRYK"  .Zespół zagrał 8 utworów  między innymi ,, króla polowania'', ,,apel na łowy'',, dzik, sarna i lis  na rozkładzie ‘'.  Okazało się, że dzieciaki także potrafią dmuchać w róg myśliwski . Niezmiennie opowieści o zwierzątkach leśnych z możliwością pogłaskania spreparowanych eksponatów borsuka i wydry  cieszyły się wśród maluchów wielkim zainteresowaniem. Każdy maluch dostał Słodycze , jabłuszka oraz drobne upominki 

 

 

 

Wszystko udało się znakomicie, dzieciaki z uśmiechami wracały do domów zapewniając, że fajny był ten „ LEŚNY Dzień Dziecka" . Dzięki  pomocy i wspólnemu zaangażowaniu Pana Mariusza Kępy ,Bogusława Duszyńskiego, Edwarda Stromeckiego, Bogusława Bijaka  oraz stażystów Marceliny Wawak Krzysia Gałuszy, Alana Rumina , Marcina Waca oraz Bogusia Kępy i wspaniałemu zespołowi sygnalistów myśliwskich ,, TRYK" zaprzyjaźnionemu z Nadleśnictwem było tak cudowne.

Dlatego jeszcze raz wszystkim za pomoc i organizacje  Barz Bór