Aktualności Aktualności

DZIEŃ LEŚNIKA

Dzień Leśnika 2014

 obchody 90-lecia Lasów Państwowych ora z 10-lecia Edukacji Przyrodniczo Leśnej

Kadra nadleśnictwa

 

    6 czerwca 2014 roku Nadleśnictwo Międzylesie , w pensjonacie  "Sabat " w Międzygórzu , zorganizowało w ramach 90-lecia LPDzień Leśnika".

Wydarzenie odbyło się w formie pikniku rodzinnego pracowników z udziałem zaproszonych gości. We wspólnym świętowaniu udział wzięło blisko 100 osób, w tym emerytowani pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie . Swoją obecnością obchody uświetnili znamienici goście: Burmistrz Gminy i Miasta Międzylesie, delegacje gmin  z Bystrzycy Kłodzkiej i Stronia Śląskiego ,Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu , Ksiądz Proboszcz z Księdzem Rezydentem z Parafii pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół z Domaszkowa , Pławnicy, Międzylesia i Wilkanowa.

          Mocnym akcentem w trakcie wystąpienia pana Nadleśniczego Mariana Rymarskiego, gości oraz homilii  było zaznaczenie wagi, wymowy i znaczenia 90-tej rocznicy istnienia Lasów Państwowych. 

Odbyło się rozdanie nagród w konkursie literackim ,,Tajemniczy Las". Niezwykle ciekawym elementem obchodów Dnia Leśnika była wystawa  zdjęć pt. „Motyle dzienne Masywu Śnieżnika"  zorganizowana i wykonana przez pracownika Nadleśnictwa Międzylesie- Magdalenę Mol oraz zwiedzanie odnowionego Arboretum .

Uwieńczeniem całego dnia pełnego wrażeń była wspólna zabawa taneczna