Aktualności Aktualności

Wyniki konkursu Karmnik dla ptaka na lata

Wyniki konkursu „Karmnik dla ptaka na lata."

                 I stało się. W dniu 8 stycznia 2016 r. zostały ogłoszone wyniki, organizowanego przez Nadleśnictwo Międzylesie, konkursu „Karmnik dla ptaka na lata". Ilość osób uczestniczących w konkursie, zgłoszonych  prac, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Komisja Konkursowa musiała dokonać oceny pięćdziesięciu prac, które zostały wykonane indywidualnie jak również w zespołach kilkuosobowych. Łącznie w konkursie uczestniczyło ponad sto osób. Licznie reprezentowane były szkoły z Międzylesia, Domaszkowa oraz Specjalnego Ośrodka z Długopola Zdroju.  Pomysłowość dzieciaków, co do formy jak i materiałów, z których budowane były karmniki, zdawała się nie mieć żadnych ograniczeń. Wykorzystywane były drążone pnie drzew, gałęzie, deseczki, listewki, nawet butelki PET. Wśród materiałów wykończeniowych dominował mech i sianko. Konkurs doskonale wpisał się w swoje zakładane cele kształtowania postaw proekologicznych. Zwrócił uwagę na konieczność dokarmiania ptaków zimą, w jaki sposób to robić. Był też doskonałą okazją do wspólnej wytężonej pracy dzieci, rodziców a i również dziadków.

                    Chcą docenić wielkie zaangażowanie i tak duży oddźwięk konkursu postanowiliśmy uhonorować wszystkich uczestników. Każdy z dzieciaków otrzymał chociaż maskotkę. Przyznano wyróżnienia, które otrzymali: Dominik Ruczaj (Międzylesie), Sebastian Halczyk (Międzylesie),Ernet Brańka i Natalia Marciniak (Długopole Zdr.), Kamil Tota (Międzylesie), Dominik Rzeszutek (Międzylesie), Gabriela Kuś (Międzylesie), Artur Banaszek i Ewelina Poma (Długolole Zdrój).

Konkurs wygrały trzy prace ex aequo: Ada Bańkowska z kl. I Sz.P. w Międzylesiu, Eryk Maj z kl. V Sz.P. w Międzylesiu; Kacper Kadys z kl. V Sz.P. w Międzylesiu.

Zaszczytne drugie miejsce również ex aequo zajęły trzy prace, które wykonali: Bartosz Bzowy z kl. IV Sz.P. w Międzylesiu; Kacper Pyclik z kl. IV Sz.P. w Domaszkowie; Łukasz Cyrulik z kl. IV Sz.P. w Międzylesiu;

Miejsce trzecie również ex aequo zajęły trzy prace, które wykonali: Dawid Kachel z kl. IV Sz.P. w Domaszkowie; Mikołaj Fiszer z kl. IV Sz.P. w Międzylesiu; Marcin Krawczyk z kl. V Sz.P. w Międzylesiu;

Miejsce czwarte również ex aequo zajęły trzy prace, które wykonali: Nicol Gładysz z kl. IV Sz.P. w Międzylesiu; Zespół Jonasz Bojda, Maciej Niżnik, Kacper Pierzga z kl. II Gimnazjum w Domaszkowie; Patryk Hacaluk.   

                Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Nadleśnictwa Międzylesie. Zaproszeni goście odbierali nagrody i wyróżnienia z rąk Pana Nadleśniczego Mariana Rymarskiego, który gratulował i dziękował za tak żywe i serdeczne zainteresowanie konkursem. Podkreślał jak istotną kwestią jest dokarmianie ptaków, wspomaganie ich w trudnym zimowym czasie. Po części oficjalnej kolega Mariusz Kępa – koordynator konkursu zaprosił dzieciaki na pokaz filmu o życiu ptaków w naszych lasach oraz na poczęstunek. W ruch poszły kostki i pionki gier planszowych, zaczynało się pierwsze łączenie z głośnikami bluetooth – nagrodami konkursowymi.

                Pan Nadleśniczy złożył zapewnienie, iż wszystkie karmniki zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. Będą umieszczone przy osadach leśnych, aby pracownicy nadleśnictwa mogli w nich przez cały zimowy okres dokarmiać, jak pisał św. Franciszek, naszych mniejszych braci.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagród dostępna jest na fanpage'u Nadleśnictwa Międzylesie:

http://www.facebook.com/pgllpnadlesnictwomiedzylesie

 

Darz Bór

Nadleśnictwo Międzylesie