Aktualności Aktualności

Międzyleska Lokomotywa

Najlepsza prezentacja o nadleśnictwie w Polsce!

Zespół Szkół w Międzylesiu

Uczennice Zespołu Szkół w Międzylesiu: Vanessa Kantor, Aleksandra Zub, Nicoll Gładysz pod kierunkiem nauczyciela przyrody p. Barbary Lewandowskiej we współpracy z Nadleśnictwem Międzylesie przygotowały prezentację multimedialną o Nadleśnictwie Międzylesie, kierowanym przez p. Mariana Rymarskiego. Pracę tę wysłano na Ogólnopolski Konkurs „Nasze Nadleśnictwo" organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu z siedzibą w Warszawie. Do konkursu zgłosiło się 456 szkół w Polsce prezentujących swoje lokalne nadleśnictwa. I tak w kategorii kl.4-6 wpłynęło 216 prac i prezentacja o Nadleśnictwie Międzylesie uzyskała I lokatę w Polsce.
Odbiór nagród odbył się 17 czerwca na Mazurach w „Garncarskiej Wiosce" w Kamionce k. Nidzicy. Udali się tam laureaci z opiekunką oraz Nadleśniczy p. M. Rymarski z edukatorem leśnym p. M. Kępą. Przejazd po odbiór nagród zapewniło Nadleśnictwo Międzylesie.


W uroczystej gali uczestniczyli przedstawiciele władz Stowarzyszenia na czele z prezesem prof. Tomaszem Boreckim, przedstawiciele Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, nadleśniczowie i leśnicy. Szczególnie ciepło powitano nasz zespół z najdalszego zakątka Polski na czele z p. M. Rymarskim. Pan Nadleśniczy zaprosił gospodarzy i gości gali do zwiedzenia zakątków naszej okolicy. Laureaci zaprezentowali również swoją pracę, która wzbudziła zainteresowanie i otrzymała wiele braw za pomysłowość w prezentacji swojego nadleśnictwa. Warto było zaprezentować walory naszej przyrody, o którą dbają nasi leśniczowie, ich pracę w lesie, edukację dzieci i młodzieży oraz sprawne funkcjonowanie nadleśnictwa Międzylesie.


Darz Bór!