Aktualności Aktualności

Obchody 37-lecia NSZZ Solidarność

W dniu 19.08.2017 obchodziliśmy wspólnie z NSZZ Solidarność 37-lecie utworzenia tej pracowniczej organizacji. Od wielu lat Solidarność Leśników w Międzylesiu realizuje swoje zadania dbając o prawa pracowników LP.

„Wskazywanie właściwych postaw społecznych zarówno w kierunku pracodawcy jak
i pracowników uważam za najważniejszy cel jaki Solidarność Leśników winna podejmować i realizować. Krzewienie nienagannych postaw jak pracowitość i patriotyzm wydają się być w dzisiejszym świecie sprawami pierwszej potrzeby, bowiem to co my leśnicy uważamy jako kwestie oczywiste, niekiedy zapominane jest tak przez pracodawców jak i pracowników LP” –
Dariusz Jesionowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie.

Członkowie Solidarności i sympatycy zorganizowali skromny, ale w klimacie rodzinny piknik
z udziałem władz Związku, administracji publicznej a także zaproszonych gości z Lasów Państwowych jak z-cy dyrektora RDLP Arkadiusza Wojciechowicza, dyrektora ZUL Bystrzyca Kłodzka, Nadleśniczych z terenu RDLP Wrocław,  wice-wojewody Kamila Zielińskiego, radnego Urzędu Marszałkowskiego Zbigniewa Szczygła.

Leśnicy ze Świeradowa, Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego i Międzylesia przygotowali szereg prezentacji, konkursów o lesie i jego mieszkańcach. Zaś zespół sygnalistów rozbrzmiał doniośle  niosąc leśne dźwięki po górach i lasach. Dziękujemy bardzo za tak wspaniałe zaangażowanie i wyczekujemy kolejnego spotkania z okazji kolejnej rocznicy.